08.05.2018r. Warsztaty rzeźbiarskie z artystą p. Zbigniewem Raźnym

Dnia 8 maja 2018r. w ramach trwającego w ZSS Nr 14 projektu „Jestem artystą!” odbyło się niezwykle twórcze i szalenie inspirujące spotkanie z p. Zbigniewem Raźnym – malującym artystą i rzeźbiarzem zajmującym się również artystyczną renowacją mebli i antyków. Wzięło w nim udział ponad 20 uczniów ze szkoły podstawowej.

Pan Zbigniew opowiedział nam o swojej pracy, pokazał narzędzia, których używa i gotowe rzeźby. Dużą atrakcją była możliwość obserwowania aktu twórczego, podczas którego spod dłuta rzeźbiarza, w zupełnie czarodziejski sposób, na naszych oczach wyłoniła się wyrzeźbiona twarz. Biorący udział w warsztatach uczniowie mogli popróbować swoich sił w odrobinę łatwiejszej technice i korzystając ze wskazówek oraz  instruktażu mistrza wykonali z różnych gatunków forniru kolorowe podkładki pod kubki. Teraz prace pojechały do pracowni pana Zbigniewa Raźnego, gdzie zostaną poddane obróbce i zobaczymy je podczas  kolejnego spotkania już w formie utrwalonej. Wszyscy pozostajemy pod wrażeniem nie tylko tego, co mogliśmy zobaczyć, ale także opowieści o drewnie, sposobach pozyskiwania go oraz różnorodności jego gatunków. Ta ogromna, przekazana w bardzo interesujący sposób wiedza zainspirowała nas do tego, by spojrzeć inaczej na różne przedmioty, które znajdują się wokół nas. Chcielibyśmy spróbować, tak, jak p. Zbigniew odnowić je lub  wykorzystać kawałki drewna, by dać im drugie życie. Być może uda nam się to podczas kolejnego spotkania z rzeźbiarzem, na które z niecierpliwością będziemy oczekiwać.

Bardzo serdecznie dziękujemy panu Zbigniewowi za poświęcony czas oraz to, że w sposób tak otwarty i życzliwy podzielił się z nami kilkoma tajemnicami swego artystycznego warsztatu.