Wystawa w MOK w Józefowie 01.12.2017 -Tomek Czekaj

ELŻBIETA BOGUSŁAWSKA
Malarstwo interesowało mnie już w latach młodości, jednak czas, aby się mu całkowicie poświęcić nadszedł stosunkowo niedawno i tym samym spełniło się moje odwieczne marzenie. Eksperymentuję z różnymi formami, technikami, celowo nie narzucając sobie ograniczeń. Dzielę się z odbiorcą emocjami, tajemniczością, wrażeniami, które utrwalam na swoich obrazach. Fascynuje mnie tak malarstwo realistyczne, jak i abstrakcyjne. Inspiracje czerpię z przyrody, ale i z nauki. Dużym wyzwaniem dla mnie jest człowiek i jego relacje z otoczeniem, co staram się przekładać na język obrazu. Wolność kreacji stanowi dla mnie wielką wartość, stąd w mojej twórczości wielość wątków i tematów. W moim portfolio obok portretów znajdują się pejzaże, martwe natury, dzieła nieprzedstawiające oraz monotypia. Przetwarzam w nich rzeczywistość, sprowadzając ją najpierw w myślach do figur geometrycznych by później, już na płótnie, nadać całej kompozycji harmonię, uwzględniając kształt, kolor, podział plastyczny i ruch malowanych obiektów. Malując skupiam się na aspektach związanych z budowaniem kompozycji i przestrzeni. Koncentruję się na tworzeniu harmonijnych zestawień barw. Zawsze w tym wszystkim towarzyszą mi emocje. Do malowania stymuluje mnie wyciszenie, koncentracja i muzyka.
Jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (Studia Podyplomowe, Wydział Grafiki i Malarstwa) oraz Uniwersytetu Warszawskiego.
e.boguslawska@wp.pl

 

A w taki sposób artystka malarka z Warszawy pani Elżbieta Bogusławska prezentowała pracę Tomka Czekaja „Pejzaż” podczas swojego wernisażu 01.12.2017 roku w MOK w Józefowie. W tle zdjęcia widać obraz „Kompozycja”, który pani Ela namalowała dla Tomka w odpowiedzi na Jego collage. Obie prace powstały w ramach projektu „Jestem artystą” realizowanego w tym roku w ZSS14.
Gratulujemy Tomek!