26.04.2018- Warsztaty w ZSS14 ze słynnym, polskim drifterem i malarzem panem Bartoszem Ostałowskim

W dniu 26.04.2018r w ZSS14 na os. Sportowym 28 w Krakowie odbyło się szalenie emocjonujące spotkanie z p. Bartoszem Ostałowskim-kierowcą rajdowym i malarzem. Spotkanie zostało przygotowane przez p. Krystynę Zakrocką we współpracy z menagerem p. Sławomirem Farbańcem i w efekcie tych starań udało się zorganizować pokaz prowadzenia samochodu za pomocą stóp oraz demonstrację rysowania stopami. Inne działania p. B.Ostałowskiego można zobaczyć tutaj:

https://www.pfron.org.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/artystyczny-odlot/

Uczniowie włączyli się aktywnie w to spotkanie. Nie tylko emocjonowali się patrząc jak kierowca rajdowy p. Bartosz prowadzi i obsługuje samochód za pomocą stóp, ale zadawali pytania, mówili o swoich staraniach w różnych dziedzinach oraz o mniejszych i większych osiągnięciach, które przyszły po ogromnym ich wysiłku.

Inni uczniowie spontanicznie włączyli się w proces artystycznych działań malarskich i razem z wszechstronnie utalentowanym p. Bartoszem próbowali swoich sił w malowaniu, rysowaniu i tworzeniu w różnych technikach plastycznych. Po chwili niektórzy z nich zdjęli buty by spróbować jak to jest gdy używa się tylko stóp. Byli podekscytowani i zdziwieni jednocześnie. Dzielili się swoimi odczuciami, że nie jest łatwo, ale da się-można. W warsztatach wzięło udział kilkudziesięciu uczniów.

Wszyscy pozostaliśmy pod wielkim wrażeniem mocy pana Bartka Ostałowskiego i naocznych dowodów, że człowiek niezależnie od trudności i kolei losu może osiągnąć wszystko co zechce.

W ramach projektu „Jestem artystą”realizowanego w tym roku szkolnym w ZSS 14 powstały prace naszych uczniów, którymi uczniowie zainspirowani przez p. Bartosza odpowiedzieli na Jego rysunek. Wszystkie obrazy zostaną zaprezentowane na wystawie w ZSS 14, a później podczas kolejnych wystaw 8 filii Dworku Białoprądnickiego w Krakowie oraz, w kolejnych organizowanych aż do zakończenia projektu.

Dla uczniów, którzy wykażą się determinacją i wytrwałością w szkolnej pracy oraz dbałością o kulturę słowa i zachowania  p. Bartosz ustanowił nagrodę, którą będzie możliwość odwiedzenia Go na torze i możliwość przejazdu samochodem rajdowym obok słynnego polskiego driftera.